متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق

با عنوان : کاربرد تکنیک نرو-فازی در شناسایی خطا با بهره گرفتن از روش ترکیب داده ها

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی
واحد تهران جنوب
دانشكده تحصیلات تكمیلی
“M.Sc” سمینار برای دریافت درجه كارشناسی ارشد
مهندسی برق – كنترل
عنوان :
كاربرد تكنیک نرو-فازی در شناسایی خطا با بهره گرفتن از روش تركیب داده ها

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)
چكیده:
طراحی یک سیستم آشكار سازی و تشخیص خطا در این پژوهش مورد بررسی قرار گرفته است. ماژول آشكار ساز و تشخیص خطا (FDI) با بهره گرفتن از روش های آماری و شبكه هوشمند طراحی گردیده است. در این پژوهش روش های آماری مانند PCA و ICA جهت كاهش ابعاد داده های سیستم توسط استخراج خصیصه های مهم، به كار گرفته شده اند. جهت آشكار سازی و تشخیص خطا ، شبكه نرو-فازی برای هر رویداد خطایی توسط داده های كاهش یافته شده بدست آمده از فرایند ، آموزش می بیند. پس از آموزش؛ تركیب شبكه نرو-فازی و سیستم كاهش داده ICA و یا PCA  به عنوان سیستم آشكار سازی و تشخیص خطا به كار گرفته می شود كه اطلاعات خطا را به سیستم ناظر جهت اتخاذ تصمیم مناسب می فرستد. با بهره گرفتن از این روش امكان توسعه سیستم شناسایی خطا در هنگام بروز خطاهای جدید با بهره گرفتن از آموزش یک واحد خطایابی دیگر براحتی امكان پذیر می شود .
مقدمه:
سیستم های كنترل مدرن روز به روز به جهت احتیاج به عملكرد بهتر در صنایع مدرن، پیچیده تر می گردند. از طرف دیگر، خرابی اجزاء سازنده مانند خرابی محرك ها، سنسورها و كنترل ها اجتناب ناپذیر می باشد. خطاها می توانند دینامیک را تغییر دهند و باعث كاهش عملكرد سیستم و یا حتی ناپایداری آن گردند. بنابراین شناسایی و آشكار سازی خطا در طراحی سیستم كنترل لازم به نظر می رسد.
در این پژوهش سیستم آشكارسازی و تشخیص خطا بر پایه تكنیک های هوشمند مورد بررسی قرار گرفته است. استفاده از شبكه های عصبی در طی دو دهه اخیر بسیار مورد توجه محققان و صنعت گران قرار گرفته است. علت این امر علاوه بر سادگی كاربرد آنها، بازدهی این روش ها در مدلسازی فرایندهایی است كه رفتاری به شدت غیر خطی دارند. به منظور مدیریت شرایط غیرعادی یک فرایند، لازم است ابتدا عادی یا غیرعادی بودن وضعیت فرایند آشكار و عیوب ایجاد كننده وضعیت غیرعادی شناسائی شوند. امروزه واحدهای فرایند بسیار پیچیده بوده و شامل اندازه گیری های زیادی از متغیر های فرایند می باشند كه جهت كنترل و مونیترینگ فرایند به كار می روند. با توجه به این نكته یک كاربر جهت مونیترینگ فرایند، اغلب با حجم وسیعی از داده ها مواجه است كه این خود می تواند موجب سردرگمی وی و همچنین افزایش حجم محاسباتی گردد. از این رو مساله طراحی یک سیستم هوشمند شناسائی و تشخیص عیوب (PFDD) كه قادر باشد به صورت بهنگام عمل كند و از لحاظ ایمنی و اقتصادی مقرون به صرفه باشد توجه تعداد زیادی از محققان را به خود جلب نموده است. سیستم آشكار سازی و تشخیص خطا بر پایه تركیب روش های آماری مانند PCA و ICA جهت كاهش ابعاد داده و شبكه نرو-فازی به منظور تركیب داده ها و آشكار سازی و تشخیص و طبقه بندی خطاها، می باشد. اطلاعات خطا توسط ماژول آشكارسازی و تشخیص خطا بدست می آید و سپس به منظور اخذ تصمیمات كنترلی به سیستم ناظر فرستاده می شود.
تعداد صفحه : 57
قیمت : 14700 تومان

 

—-

پشتیبانی سایت :       

*         serderehi@gmail.com

[add_to_cart id=143713]

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *